CTDS3316PF-333
Central Technologies
Producto No:
CTDS3316PF-333
Descripción:
33UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.205" (5.21mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 334mOhm Max
Inductance 33 µH
Series CTDS3316F
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz