CTDSS0805F-330L
Central Technologies
Producto No:
CTDSS0805F-330L
Descripción:
33UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 40 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 920 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 33 µH
Series CTDSS0805F
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 13.5MHz