CTDSS0805F-680K
Central Technologies
Producto No:
CTDSS0805F-680K
Descripción:
68UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 28 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 440mOhm Max
Inductance 68 µH
Series CTDSS0805F
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 9MHz