CTDSS0805F-681K
Central Technologies
Producto No:
CTDSS0805F-681K
Descripción:
680UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 32 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 170 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.4Ohm Max
Inductance 680 µH
Series CTDSS0805F
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.8MHz