CTDSS1005F-105K
Central Technologies
Producto No:
CTDSS1005F-105K
Descripción:
1000UH SMD SHIELDED PWR INDUCTOR
En stock : 600
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 65 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm Max
Inductance 1 mH
Series CTDSS1005F
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2MHz