CTDSS1005F-125K
Central Technologies
Producto No:
CTDSS1005F-125K
Descripción:
1200UH SMD SHIELDED PWR INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 58 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm Max
Inductance 1.2 mH
Series CTDSS1005F
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2MHz