CTFCF-272K
Central Technologies
Producto No:
CTFCF-272K
Paquete:
Radial
Descripción:
2700UH POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 60 @ 250kHz
Height - Seated (Max) 1.031" (26.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" Dia (38.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19Ohm Max
Inductance 2.7 mH