CTGS54F-151M
Central Technologies
Producto No:
CTGS54F-151M
Descripción:
150UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Inductance 150 µH