CTH6EF-271K
Central Technologies
Producto No:
CTH6EF-271K
Paquete:
Axial
Descripción:
270UH MINI AXL P-LINE INDUCTOR
En stock : 935
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 180mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 310 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.500" L (4.06mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Inductance 270 µH
Series CTH6F
Type Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 2.1MHz