CTH7F-151K
Central Technologies
Producto No:
CTH7F-151K
Paquete:
Axial
Descripción:
150UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
En stock : 370
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 510 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" Dia x 0.602" L (7.37mm x 15.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 340mOhm Max
Inductance 150 µH
Series CTH7F
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 3MHz