CTH8F-182K
Central Technologies
Producto No:
CTH8F-182K
Paquete:
Axial
Descripción:
1800UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
En stock : 20
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 640mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.469" Dia x 0.921" L (11.90mm x 23.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.56Ohm Max
Inductance 1.8 mH
Series CTH8F
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 720kHz