CTHR15F-100K
Central Technologies
Producto No:
CTHR15F-100K
Paquete:
Radial
Descripción:
10UH FILTER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 19A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.687" (42.85mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 20 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.700" Dia (17.78mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Inductance 10 µH