CTHR5F-500K
Central Technologies
Producto No:
CTHR5F-500K
Paquete:
Radial
Descripción:
50UH FILTER INDUCTOR
En stock : 3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.125" (28.58mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.840" Dia (21.34mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 50 µH