CTLQ1210NF-181K
Central Technologies
Producto No:
CTLQ1210NF-181K
Paquete:
1210
Descripción:
180UH 65MA SMD WW INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 65 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.2Ohm Max
Inductance 180 µH
Series CTLQ1210NF
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 6MHz