CTLQ1812NF-101K
Central Technologies
Producto No:
CTLQ1812NF-101K
Paquete:
1812
Descripción:
100UH 160MA SMD WW INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.5Ohm Max
Inductance 100 µH
Series CTLQ1812NF
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 6.8MHz