CTLQ2220CF-471M
Central Technologies
Producto No:
CTLQ2220CF-471M
Descripción:
IND POWER SHIELDED 470UH SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 240 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.56Ohm Max
Inductance 470 µH
Series CTLQ2220CF
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.4MHz