CTLVC4018F-101N
Central Technologies
Producto No:
CTLVC4018F-101N
Descripción:
100UH SMD POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 410mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 340 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 100 µH