CTLVC8040F-101M
Central Technologies
Producto No:
CTLVC8040F-101M
Descripción:
100UH SMD POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.26A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 990 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 340mOhm
Inductance 100 µH