CTM1F-821M
Central Technologies
Producto No:
CTM1F-821M
Paquete:
Axial
Descripción:
820UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 29 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65Ohm Max
Inductance 820 µH
Series CTM1F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 3.8MHz