CTM2474F-182L
Central Technologies
Producto No:
CTM2474F-182L
Paquete:
Axial
Descripción:
1800UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max
Inductance 1.8 mH