CTM2F-390J
Central Technologies
Producto No:
CTM2F-390J
Descripción:
39UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 60 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 198 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.52mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm Max
Inductance 39 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 14MHz