CTM2F-3R3K
Central Technologies
Producto No:
CTM2F-3R3K
Descripción:
3.3UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 33 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 335 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.52mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 3.3 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 110MHz