CTM3F-100K
Central Technologies
Producto No:
CTM3F-100K
Paquete:
Axial
Descripción:
10UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.441" L (4.82mm x 11.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 610mOhm Max
Inductance 10 µH
Series CTM3F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 42MHz