CTM3F-1R5M
Central Technologies
Producto No:
CTM3F-1R5M
Descripción:
1.5UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.441" L (4.82mm x 11.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 490mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 170MHz