CTM3F-561M
Central Technologies
Producto No:
CTM3F-561M
Descripción:
560UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 91 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.441" L (4.82mm x 11.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Inductance 560 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 3.8MHz