CTMC1008F-680J
Central Technologies
Producto No:
CTMC1008F-680J
Paquete:
1008
Descripción:
68UH FERRITE CORE WW INDUCTOR
En stock : 4000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 70 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16.6Ohm Max
Inductance 68 µH
Series CTMC1008F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 15MHz