CTMC1210SF-101J
Central Technologies
Producto No:
CTMC1210SF-101J
Paquete:
1210
Descripción:
SMD FERRITE CORE WW INDUCTOR
En stock : 4020
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 40 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11Ohm Max
Inductance 100 µH
Series CTMC1210SF
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 9MHz