CTMC2220F-222J
Central Technologies
Producto No:
CTMC2220F-222J
Descripción:
2200UH FERRITE CORE WW INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 20 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 55 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.232" L x 0.205" W (5.90mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35Ohm Max
Inductance 2.2 mH
Series CTMC2220F
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1.2MHz