CTML0603F-180M
Central Technologies
Producto No:
CTML0603F-180M
Paquete:
0603
Descripción:
18 FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Inductance 18 µH
Series CTML0603F
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 13MHz