CTML0805F-8R2K
Central Technologies
Producto No:
CTML0805F-8R2K
Paquete:
0805
Descripción:
8.2UH FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 4 MHz
Q @ Freq 50 @ 4MHz
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 15 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Inductance 8.2 µH
Series CTML0805F
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 26MHz