CTML1206F-3R9M
Central Technologies
Producto No:
CTML1206F-3R9M
Paquete:
1206
Descripción:
3.9UH FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 45 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Inductance 3.9 µH
Series CTML1206F
Type Multilayer
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 38MHz