Hogar / Fixed Inductors / CTMLP080502F-4R7N
minImg
CTMLP080502F-4R7N
Central Technologies
Producto No:
CTMLP080502F-4R7N
Paquete:
0805
Descripción:
4.7UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 100mA
Inductance Frequency - Test 3 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm
Inductance 4.7 µH