Hogar / Fixed Inductors / CTMLP080604AF-1R0M
minImg
CTMLP080604AF-1R0M
Central Technologies
Producto No:
CTMLP080604AF-1R0M
Paquete:
0806
Descripción:
1.0UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 850mA
Inductance Frequency - Test 3 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 85mOhm
Inductance 1 µH