Hogar / Fixed Inductors / CTMPH080504F-R47M
minImg
CTMPH080504F-R47M
Central Technologies
Producto No:
CTMPH080504F-R47M
Paquete:
0805
Descripción:
0.47UH SMD MOLDED SHLD INDUCTOR
En stock : 18
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 42mOhm Max
Inductance 470 nH