CTP1330F-153K
Central Technologies
Producto No:
CTP1330F-153K
Paquete:
SMD
Descripción:
15UH SMD MOLDED INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 432mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.142" (3.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 858 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.311" L x 0.128" W (7.90mm x 3.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 288mOhm Max
Inductance 15 µH