CTPCI7045F-2R2N
Central Technologies
Producto No:
CTPCI7045F-2R2N
Descripción:
SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16.9mOhm Max
Inductance 2.2 µH