CTS1F-221J
Central Technologies
Producto No:
CTS1F-221J
Paquete:
Axial
Descripción:
220UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 60 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 145 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.260" L (2.80mm x 6.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.5Ohm Max
Inductance 220 µH
Series CTS1F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 7.2MHz