CTS1F-330K
Central Technologies
Producto No:
CTS1F-330K
Descripción:
33UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 54 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 305 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.260" L (2.80mm x 6.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm Max
Inductance 33 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 26MHz