CTS1F-561J
Central Technologies
Producto No:
CTS1F-561J
Descripción:
560UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 60 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 88 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.260" L (2.80mm x 6.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 23Ohm Max
Inductance 560 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 4.9MHz