CTS2F-102J
Central Technologies
Producto No:
CTS2F-102J
Paquete:
Axial
Descripción:
1000UH AXL OLDEDSHIELD INDUCTR
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 49 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.331" L (3.30mm x 8.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 52Ohm Max
Inductance 1 mH
Series CTS2F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 4.8MHz