CTS2F-6R8J
Central Technologies
Producto No:
CTS2F-6R8J
Paquete:
Axial
Descripción:
6.8UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 45 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 485 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.331" L (3.30mm x 8.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Inductance 6.8 µH
Series CTS2F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 54.6MHz