CTS3F-120J
Central Technologies
Producto No:
CTS3F-120J
Paquete:
Axial
Descripción:
12UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 55 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.409" L (4.06mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 12 µH
Series CTS3F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 44MHz