CTS3F-332K
Central Technologies
Producto No:
CTS3F-332K
Paquete:
Axial
Descripción:
3300UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
En stock : 6765
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 43 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 40 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.409" L (4.06mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 53Ohm Max
Inductance 3.3 mH
Series CTS3F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 840kHz