CTS3F-472J
Central Technologies
Producto No:
CTS3F-472J
Descripción:
4700UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 44 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 31 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.409" L (4.06mm x 10.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 81Ohm Max
Inductance 4.7 mH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 740kHz