CTS3F-R68J
Central Technologies
Producto No:
CTS3F-R68J
Paquete:
Axial
Descripción:
0.68UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 42 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.409" L (4.06mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 680 nH
Series CTS3F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 190MHz