CTS4F-2R2J
Central Technologies
Producto No:
CTS4F-2R2J
Paquete:
Axial
Descripción:
2.2UH XIALSHIELDED INDUCTOR
En stock : 144
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.29A
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 42 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.29 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series CTS4F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 108MHz