CTS4F-820J
Central Technologies
Producto No:
CTS4F-820J
Paquete:
Axial
Descripción:
82UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 140mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 55 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 349 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm Max
Inductance 82 µH
Series CTS4F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 14MHz