CTSDB0905F-120M
Central Technologies
Producto No:
CTSDB0905F-120M
Descripción:
12UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 75°C
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.398" W (12.50mm x 10.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 12 µH