CTSDB1105F-270M
Central Technologies
Producto No:
CTSDB1105F-270M
Descripción:
27UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 75°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.591" L x 0.500" W (15.00mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 27 µH