Hogar / Fixed Inductors / CTSLF0628TF-150M
minImg
CTSLF0628TF-150M
Central Technologies
Producto No:
CTSLF0628TF-150M
Descripción:
15UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 74.5mOhm Max
Inductance 15 µH